Regulamin łowiska spiningowego Expert-Karp Gołuń !!!
Łowisko sportowe „złów i wypuść!”
Wędkowanie na łowisku dozwolone jest wyłącznie po zapoznaniu się z niniejszym regulaminem i opłaceniu zezwolenia na wędkowanie i połów ryb. Znajomość oraz akceptacje regulaminu każdy wędkujący poświadcza własnoręcznie złożonym podpisem na zezwoleniu wydanym przez właścicieli łowiska.
Łowisko czynne będzie od dnia 1 kwietnia do 31 grudnia br.
Zezwolenia będzie można nabyć bezpośrednio na łowisku, które będzie dostępne dla wędkarzy od czwartku do niedzieli.
Koszt licencji:
-Czwartek -/8.00-18.00/, koszt zezwolenia 40zł, osoba towarzysząca 10zł. ,
-Piątek -/8.00-18.00/, koszt zezwolenia 40zł. osoba towarzysząca 10zł.,
-Sobota -/8.00-18.00/, koszt zezwolenia 50zł, osoba towarzysząca 10zł.,
-Niedziela -/8.00-18.00/, koszt zezwolenia 50zł, osoba towarzysząca 10zł.,
Przyjazd na łowisko nastąpić może tyko i wyłącznie po złożeniu wcześniejszej rezerwacji na wędkowanie, pod numerem telefonu 503066667 bądź drogą mailową na adres krawczyk.marek@poczta.fm
Celem zachowania bezpieczeństwa, ładu i porządku na łowisku, obiekt jest całodobowo monitorowany.
Właściciele łowiska nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku, a także zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu.
Na łowisku zabrania się:
zaśmiecania terenu łowiska, linii brzegowej i zbiornika / śmieci obligatoryjnie należy zabrać z łowiska ze sobą/
wycinania - łamania drzew, roślin, krzewów, niszczenia mienia łowiska,
rozpalania ognisk,
kąpieli w łowisku,
załatwiania potrzeb fizjologicznych poza WC,
głośnego zachowywania się (spożywania alkoholu),
łowienia ze środków pływających,
łowienia na żywą lub martwą rybkę oraz używania przynęty sztucznej wraz z jakąkolwiek przynętą naturalną. Zabrania się nęcenia łowiska, stosowania dwóch lub więcej uzbrojonych przynęt,
używania osęki do podbierania ryb,
układania ryb bezpośrednio na trawie, piasku, ziemi lub innym podłożu.
przetrzymywania jakichkolwiek ryb w siatkach, workach itp.,,
wchodzenia na lód i wędkowania spod lodu,
wjeżdżania- stawiania na stanowisku i w jego obrębie samochodów i przyczep kempingowych,.
używania przynęt, stworzonych z materiałów ze skóry, pióra, sierści naturalnych i syntetycznych.
przebywania osób nieposiadających licencji na wędkowanie na terenie łowiska.
poruszania się pojazdami do czasu zakończenia wędkowania i wyjazdu z terenu łowiska. W nagłych przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z właścicielami łowiska.
Wykupując licencję na wędkowanie wyraża się zgodę na ewentualne dokonanie przez właścicieli łowiska lub straży łowiska kontroli środka transportu i rzeczy osobistych w momencie podejrzenia złamania regulaminu łowiska.
Na kołowrotku jako linki głównej używać należy plecionki o minimalnej wytrzymałości 10kg., zakazuje się stosowania żyłek.
Obowiązkowo należy posiadać i używać przyrządu do odhaczania ryb, (rozwierak i szczypce min. 20 cm) oraz podbieraka i preparatu dezynfekującego rany ryb po ukłuciach haczyka (płyn antyseptyczny). Złowione ryby należy delikatnie wypiąć w podbieraku w wodzie a następnie wpuścić do łowiska.
Ze złowionymi rybami należy obchodzić się w sposób bardzo delikatny dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo, należy polewać je wodą. Nie wolno złowionych ryb kłaść bezpośrednio na trawie, piasku, ziemi, itp., Wyholowane ryby można zważyć i wykonać sesję zdjęciową, która jednak nie może trwać dłużej niż 5 minut. Podczas sesji zdjęciowej dużych okazów, należy trzymać je bezpiecznie w dłoniach nad wodą łowiska lub na macie, czy też kołysce karpiowej .
Zezwolenie na wędkowanie należy posiadać przy sobie i okazywać je każdorazowo na polecenie osób kontrolujących oraz stosować się do ich poleceń. Zezwolenie ważne jest tylko z dowodem osobistym lub innym dokumentem na podstawie którego można stwierdzić tożsamość osoby.
Prawo do kontroli posiadają strażnicy łowiska Expert – Karp, Policja, właściciele łowiska i osoby przez nich upoważnione.
Każdy wędkarz przebywający na terenie łowiska zobowiązany jest do zachowywania się w sposób nie utrudniający wędkowania wędkarzom przebywającym na innych stanowiskach.
Środki transportu należy pozostawić na wyznaczonym parkingu przed rozpoczęciem wędkowania.
Wędkarze biorą na siebie pełną odpowiedzialność cywilną w związku z ewentualnymi zdarzeniami zagrażającymi ich życiu lub zdrowiu, podczas pobytu na łowisku.
Właściciele łowiska mają prawo w sytuacjach wyjątkowych bez wcześniejszego powiadomienia wędkarzy podjąć leczenie ryb poprzez zabieg podania leków do wody jak również zamknąć akwen na czas zawodów wędkarskich, zarybiania, ewentualnego leczenia ryb lub z innych powodów, za zamknięcie łowiska nie jest zwracana żadna rekompensata.
Osoby nieletnie mogą wędkować i przebywać na łowisku tylko pod opieką osoby dorosłej.
Do korzystania z łowiska nie jest potrzebna karta wędkarska PZW.
Osoby, które wykupią licencję na wędkowanie mogą robić zdjęcia połowionym rybom, jednocześnie godzą się z faktem udostępnienia tych zdjęć w pierwszej kolejności właścicielom łowiska, jeszcze przed publicznym ich okazaniem.
Podczas wędkowania można używać wszelkiego rodzaju woblerów, błystek obrotowych, ripperów, twisterów, cykad i dewonów. Przynęty mogą być uzbrojone jednym lub dwoma haczykami z jednym, dwoma lub trzema grotami z mikro zadziorami. Dozwolone są przynęty wykonane z gumy, plastyku, metalu, drewna i ich kombinacji. Zestaw musi posiadać przypon stalowy o długości min. 30 cm i wytrzymałości min. 10 kg.
Złamanie powyższych zasad oraz zachowanie się niezgodne z regulaminem spowoduje natychmiastowe usunięcie takiej osoby z łowiska, unieważnienie licencji bez zwrotu kosztów zezwolenia, a także odmówienie sprzedaży licencji w przyszłości. Wszelkie przypadki kłusownictwa, kradzieży - stanowią czyny niezgodne z prawem i będą zgłaszane na Policję lub do Prokuratury celem przeprowadzenia stosownego postępowania karnego.
OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY ZAKAZ ZABIERANIA Z ŁOWISKA
JAKICHKOLWIEK GATUNKÓW RYB.
WSZYSTKIE WYHOLOWANE RYBY PO WYPIĘCIU
Z POWROTEM WRACAJĄ DO ŁOWISKA.
MarekKrawczyk
tel. 503066667BartoszMalinowski
tel. 600837697